makoran مکران
مکران وبلاگ خبری-تحلیلی استان سیستان و بلوچستان
 
بهره‌برداری از پمپ خورشیدی در زاهدان

 مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار در مناطق عشایری کشور و در منطقه عشایری کریم‌آباد زاهدان، پمپ خورشیدی به بهره‌برداری رسید.

به نقل از فارس ٬حمید طوقی در زاهدان اظهار داشت: با توجه به دوری و پراکندگی مناطق عشایری و عدم دسترسی بعضی از مناطق به برق و خدمات زیربنایی دیگر، استفاده از انرژی‌های نو و پاک از برنامه‌های اداره کل امور عشایر استان است.

وی افزود: برای نخستین بار در سطح ملی، چاه آب شرب منطقه عشایری کریم‌آباد شهرستان زاهدان به وسیله پمپ خورشیدی تجهیز شد که خدمت ارزنده‌ای از نظام به جامعه عشایری است.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان بیان داشت: عشایر منطقه کریم‌آباد زاهدان قبلاً به صورت دستی اقدام به بهره برداری آب از چاه می‌کردند اکنون به وسیله لوله و شیر آب به برداشت مبادرت می‌کنند.

طوقی تصریح کرد: در صورت تأمین اعتبار هزینه اجرای این طرح، اداره کل امور عشایر آمادگی گسترش آن در مناطق دور افتاده و فاقد برق را نیز دارد.

وی افزود: میزان آب دهی این پمپ نیم لیتر در ثانیه است و می‌تواند آب را تا ارتفاع 30 متر پمپاژ کند.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: منطقه عشایری کریم‌آباد واقع در 45 کیلومتری جنوب شهرستان زاهدان و دارای 18 خانوار عشایر است.ارسال شده در: یکشنبه 7 اسفند‌ماه سال 1390 :: 08:20 :: توسط : عرفان عزیزی
 
آخرین مطالب
صفحات وبلاگ
آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 391650


Powered by WebGozar